Topic: Návrh

Přemýšlel jsem o tom jestli něco psát, protože toho máte jak tvrdíte tolik, že ani za 100 let všechny návrhy a připomínky nedoděláte. Ale přece jenom, koukám že útok na pevnosti by mohl být každodenní záležitostí i když zatím pochybuji o jeho provedení. Ale řekněme, že o GSA se tu mluví jenom v kontextu toho, že blokují věže, abych si šel pro expy. příběh zjednodušen v krátké "animačce" a do tutoriálu a dál nic. Možná se něco objevuje v misích, ale příběh jsem tam nezaznamenal, podle všeho vám chybí scénárista, který by tomu dal šmrnc, protože nováčci ani nevědí že mají bojovat proti GSA, které ve skutečnosti není žádná hrozba a když si ho nebudou všímat tak kromě zabavených farem o přítomnosti GSA nemůže být zmínka. Hrozba zní akorát v tutoriálu, kdy se divíme, že na nás GSA ještě nezaútočila tím to skončilo.
            Hrozné akorát je že se nic hrozného neděje. A pokud bych vynechal politiku tak je to mrtvá hra, kde vlastně všichni můžou sedět 100 dní na zadku a pak si losnout kdo to vyhraje.
Nováčky jste možná nezaznamenali, ale já zaznamenávám, že nevědí co mají dělat. Dělejte mise je fajn ale to se týká stavby o tzv. zlé GSA ani prd. Takže co takhle dát i denní úkoly, velké týdenní úkoly atd.
Příklad.

1. Dení úkol 1. Vítejte veliteli, podle našich údajů se v jednom z táborů severně od nás nachází mechové jejichž rakety jsou naplněny beryliem, pokud je nezničíme budeme mít problémy. Ano vylezli jsme z kanálu, ale máme všechny plány od aut na zázračné tesla zbraně až po plazmové generátory a obloukové reaktory big_smile Ale rakety s beryliovou výbušninou nemáme. Víme, že tento tábor má pod sebou bývalou tajnou základnu pro výzkum berylka (ano co je to vlastně to beryliumto a jak se používá je tajné, hlavně že ho potřebujeme) je výrobna mechů a autonomní počítač byl díky zásahu odříznut od cetrály na islandu, ale vypadá to, že dokončil výzkum a výrobu na tyto rakety. Pokud by se zase připojil na centrálu a předal plány, tak tyhle plány na berylium rakety jsme v kanálech neměli schované a nemohly bychom je teda vyrábět. Veškerý náš pokus o osvobození evropy od GSA by skončili. Musíme ten prototyp mechů zničit a základnu obsadit.

Odměna ze zničených raketových mechů jsem získali 2000 ks berylka a z jejich šrotu 200k oceli

K misi. Bohužel základnu jsme nestihli obsadit počítač zadal autodestrukci takže plýny jsme si nemohli stáhnout, ale co jsme stáhly je že GSA v cenrále na islandu ještě před odpojením této jednotky pracovalo na nějaké superzbrani. Je tu záznam o testu obrovského GAUS kanonu, ale naši vědci se na to musí podívat a podáme vám zítra zpravu.

2. Podle všecho GSA vyčlenilo oddíl na ničení našich konvojů, dokud ho nezničíme nemůžeme posílat suroviny z měst ani nám žádné suroviny nebudou chodit.

3. Bohužel v našich ocelárnách se rozbil hydroelektrický regulátor magnetosféry a náhradní nemáme, sice pracujeme na náhradním řešení ale potrvá to 24 hodin. Do té doby bude výstup z ocelárny jenom na 30%. Ale ve starých záznamech to vypadá že v ocelárně (farma) který je nedaleko odtud je jeden navíc, bohužel ho hlídá GSA.

A to jsem se ani nerozjel smile)

Re: Návrh

ANO, ANO, ANO SEM S TÍM!!! :-)
Něco takového takhle hra opravdu potřebuje!
A jak vidíte, hráči sami dobře ví co by to chtělo :-), možná by stálo za to je zapojit?
Jsem si jist, že by se našla skupinka lidí, která ráda přispěje k vývoji hry a ráda vám vymyslí a sepíše celkové scénáře. Stačí když zadáte základní osu jakým směrem to chcete mít koncipované, a zbytek se udělá sám :-)
Vám pak stačí to projít, trochu pozměnit a poškrtat podle vašich představ a máte vystaráno :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Jakakoliv snaha ze strany hracu je vitana!!

Bojove mise by urcite byly zajimave, ale neda se to udelat tak jednoduse jak to vypada. Napr. proto, ze mapa je spolecna pro vsechny a neni rozumne resitelne, jak zarucit aby hrac misi dostal a mohl ji splnit.

Vezmem uplne trivialni misi, znic 100 auticek GSA, ktere jsou na sever od tveho mesta (ktereho, kdyz jich ma hrac vic? ale to rekneme problem az tak neni).

Typicky tam zadna auticka nejsou. Takze se musi objevit. Co kdyz neni "kde" je objevit? (na sever je voda, nebo je tam hromada hracskych jednotek, nebo je tam zaplneni uplne necim jinym).

Rekneme ze to ale nejak vyresime a jednotky nejak, nekde objevime... a pak prijde nejvetsi kamen urazu.. co kdyz mu je rozstreli nekdo jinej?

Ukol je splnen? -> to zavani zneuzivanim (pushing)
Ukol je nesplnen? -> to zavani prilezitosti k sikane

Kazdopane i kdyz to nekdo udela omylem. tak hrac prijde o zabavu.

Takze je potreba udelat takrikajic "ukrok stranou" a nesnazit se problem vyresit v ramci existujicich "pravidel". Coz bohuzel znamena spoustu prace, protoze se pro to musi nachystat cele technicke zazemi. Dobra zprava je, ze se na tom uz intezivne pracuje smile

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: Návrh

A jinak utoky na pevnosti jsou kazdodenni zalezitosti. O provedeni se samozrejme da debatovat. Zatim to byl 1. pokus.

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: Návrh

Tak obecně zjednodušeně. Daná jednotka pro daný úkol by byla pro ostatní hráče třeba růžová. Nikdo jiný by na ni nemohl útočit. Problém vyřešen.

Pro dejme tomu alianční mise to samé, akorát by byly náročnejší. A mise zničte 1000 raketových mechů nemusí být ani růžová stačí zničit kdekoliv 1000 raketových mechů GSA nebo zničte jakýkoliv tábor, nemusí být ani růžový. Mise potřebujeme letiště abychom se podívali jak to vypadá na islandu a oskenovali prostor. By znamenal jenom poslat jednotku na ostrov a přiblížit se k pevnosti. Zdrhnout a poslat zpět a analyzovat data.
Mise máme zprávy že se zde vysadí jednotky GSA pošlete na míso tanky a připravte se na jejich zničeni(zakopat) dříve než se vysadí. Pak sezbírejte trosky které budeme analyzovat a budeme moct stavět vlastní mechy.

A pokud to s touhle hrou myslíte vážně, tak nováčky chytne jedině příběh ve kterém někam postoupí (ne ta banda hrdlořezů od infi1 co to hraje ze setrvačnosti), kde postupně získají přehled o tom co ta jednotka umí ne je šoupnout do prostřed mapy a pak říct přidej se k alianci, plň stavební mise a oni se o tebe postarají. Prdlajs postarají. "Hele ty nemáš žádný růst koukej stavět budovy, kup si premko nebo tě vyhodím, jakto že ještě nemáš letiště co tu děláš 3 týdny. Tak takhle se zachází s nováčky.

Re: Návrh

Jo, samozřejmně je tam spousta proměných které by se musela domyslet, ale třeba další mise co richelie navrh už ten problém není :-) Chce to jen vymýšlet :-)
A hlavně, stanovit nějaký příběh, základní osu, po které by si mohl šplhat i hráč samostatně bez ali. Možností jsou mraky
Že se o nováčky ali nestarají... no záleží na tom kde big_smile já si u každýho nováčka kterého jsem přibral dal práci, abych ho pořádně vycepoval a vedl ho začátky pěkně za ručičku big_smile Třeba takový mowen, začal cca až po dvou měsících, a dneska je 33. v bodech :-)
Pokud by se skutečně pustilo do vytváření něčeho takového, rád by se zapojil. A troufnu si na základě dvou předchozích příspěvků říct, že s richeliem by se mi spolupracovalo moc dobře :-)
P.S. problém s úkolm typu ,,znič něco´´ se dá velmi jednoduše vyřešit až se doprogramuje skirmish mapa :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Tak jsem zauvažoval a dospěl k závěru, že by bylo nejlepší vytvořit několik nezávislých linií
( Moje úvahy počítají s tím, že již bude hotová skirmish mapa, hlavně pro některé typy cílů)

1,PŘÍBĚH - V podstatě ,,mise´´, ale takové, aby nebyly zaměřené jen na město. Nebudu rozepisovat kontrétně co by se dalo, to je až další fáze. Obecně, cílem je, aby měl hráč co dělat a vykazovat aktivitu, především pokud není v ali + aby se dalo hře trochu hlubšího smyslu a hráč měl pomyslný cíl hry, jiný než ,,ali udrží po 7 dní SP´´

2, TUTORIAL - to co máte (resp. vezre na které pracujete). Myšleno ale jen jako úvodní část misí co je, bez těch pokročilejších. Aby se nováčky trochu provedlo začátky a pomohlo se jim správně rozjet ekonomiku a přišlli na systém hry

3, CÍLE - ,,pokročilejší mise´´ - benefikovány. Doladit + proškrtat nesmyslné. V čem rozdílné od příběhu: postavit 4 slévárny na lvl30 je něco čeho chci dosáhnout ( jak pro osobní vývoj, tak případně pro odměnu), ale příběhu je to ukradené, nijak ho to dál neposouvá :-)

4, ACHIEVEMENTY - v podstatě ,,cíle´´ ale složitější (většina) a hlavně rozšířené na celou oblast hry. bez surovinových odměn ( ale samozřejmně taky by mohly být), Ale hráč by získával ,,body´´ a/nebo ,,odznaky´´
,,body´´ - za splnění získá určité množství bodů, které se mu budou sčítat (opakovaně při znovusplnění na dalších světech) a z těchto bodů se bude vytvářet tabulka ,,dlouhodobě nejlepších hráčů´´
,,Odznaky´´ - předtava je, že seznam achievementů bude klasickou formou listu s obrázky, pokus se splní, obrázek se vybarví. Vybarvené můžou být veřejně viditelné/nemusí, a nebo by mohla být viditelná tabulka které achievementy hráč vůbec splnil v průběhu své kariéry (tj. i ty které už splnil v předchozích světech)
(šlo by pak i přidělat, aby se u jmen hráčů oběvovali symboly podle dosažených bodů, principem jako hodnosti v armádě, ale osobně to moc nemusím, ale kdyby to šlo vidět třeba jen v profilu hráče, ničemu by to nevadilo)

5, DENNÍ ÚKOLY - několik (například 5) ,,náhodné´´ vybraných úkolů z velkého předpřipraveného packu. Mise by se adaptovali podle bodů hráče ( znič 100 aut/ znič 100k aut). Variant co by tam mohlo být, jsou stovky.
Pointa: částečné zažehnání jednoho z velkých problémů hry - monotónosti a relativní nemožnosti/bezúčelnosti něco dělat
+ Pro motivaci by za splnění všech 5 misí, mohla být odměna ve formě berylka

6, ALIANČNÍ DENNÍ/TÝDENNÍ ÚKOLY - víceméně viz. bod5, ale ve větším měřítku

7, ALIANČNÍ CÍLE/ALIANČNÍ ACHIEVEMENTY - Tady je ještě třeba domyslet detaily, je tu mnohem víc komplikací, ale základ viz. body 3 a 4


Co na to vývojáři??

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

8 (edited by kubrton007 2015-03-04 14:48:02)

Re: Návrh

Ohledně příběhu ve hře a plnění misí souhlasím, určitě to hru obohatí.
Otázka je ohledně nových hráčů i stávajících kdo půjde hrát další světy. Myslím si že hru by hrálo víc lidí kdyby byla hra přístupnější vícero věkovým kategoriím, mam na mysli otázku cenovou takový hráči nemovití od cca 14 až 18 let je hra moc drahá.  Hraji webové hry cca 8.let vím o čem píši asi namítnete že  je možnost hrát zadarmo jen jedním městem ale to si moc nezahrají pokud dostanou od rodičů cca 200kč tak si koupí další dvě města za určený poplatek (jednorázový poplatek vstupu do hry)  základní, pokud chtějí hrát v nějaké alianci nutnost je generál další měsíční poplatek cca 100kč zaplatí souhlasím.  Další otázka je že bez  inženýra hra je nehratelná ohledně nemožnosti pohybovat z budovami,  dle mého názoru by měla být zadarmo tato funkce , frontu počet stavění budov bych tam nechal i 50% kratší stavění. Pokud koupí inženýra další cca 100kč měsíčně na víc, pokud by chtěl třeba 14 až 18 letý hráč hrát celý servr v nějaké alianci plnohodnotně za 6.měsíců hry (světu) mu vyjde cca 1400kč. To asi pujdou radši  hrát travian nebo kmeny.
Závěrem chci napsat na to že hra je ve vývoji, a je dost co  vylepšovat jste nastavily cenovou hodně vysoko a je to minimálně k zamyšlení i ohledně  klesajícím zájmu  hraní hráčů v dalších světech. Mě je 40 let mam slušný plat i rodinu a taky jsem chvilku přemýšlel jestli hrát další svět.  Nevím ve finále jaká věková kategorie je kritická v tom kdo bude nebo nebude  hrát tuto hru ohledně cenové dostupnosti hry v dnešní době a stoupající konkurenci webových her. Neberete můj článek jako nějakou velkou kritiku chci aby další světy hrálo minimálně stejně, ne li víc hráčů tím mam myslím stejný zájem jako tvůrci hry.

Re: Návrh

kubrton007 wrote:

... mam na mysli otázku cenovou takový hráči nemovití od cca 14 až 18 let je hra moc drahá.

Samozrejme mam asi pokrouceny pohled na to, co je jak drahe. Ale napr. ja ani 2./3. mesto nechci. Pokud bych se o ne chtel starat a nepovazoval to za vyhozene penize, tak bychu hry musel travit minimalne cca 2x vice casu. (ze zacatku spis 3x) A tolik casu proste do hry investovat nechci/nemuzu. Reknem ze jen hrubym odhadem, starat se o 3 mesta je tak na hodinu denne minimalne. ( tim myslim jen naklikat co se ma stavet..)
Nejsem uplne "staveci typ", takze by me to ani nebavilo. Pro ty, ktere to bavi, to ale zas az tak moc draha zabave neni. Kdyz budu pocitat delku sveta 6 mesicu (coz je spise extrem - tak dlouho by svet spis trvat nemel), takze je to nejakych 180 h zabavy? I kdybych prehanel a rekl polovinu, tak 90h zabavy? Uznavam, ze je to nesrovnatelne - co se intenzity zabavy tyce - treba s kinem (200 Kc / 2h), nebo horskou drahou (50-100 Kc / za 10-15 minut), ale rekneme ze je to docela srovnatelne s hospodou => pokecate s lidma, trochu se zabavite, zadny extra zuzo (50-100 Kc / 2-3h kdyz se bude clovek drzet pri zemi).

Mit 2/3 mesta zdaleka neni nutnost pro to, aby si clovek mohl dobre zahrat. (Asi s tim clovek svet nevyhraje ale i aliance se 30 mesty v pohode dobyje/udrzi pevnost a je to slusne velka vojenska sila)

Inzenyr (presouvani budov) - souhlasim, ze bez nej je hra dost komplikovana. Na druhou stranu budovy presouvat neni potreba celou hru. Zejmena pokud clovek hraje hru podruhe (potreti, poctvrte), takze uz ma docela dobrou predstavu jak budovy skladat, aby se vesel a presouvat je clovek musi zhruba jen 2x (ze zacatku hodne, ale prvni tyden maji inzenyra vsichni zadarmo). 2x zaplatit 27 iMinci neni az tak moc.

General je opet klasicka vymena casu za penize (jako vetsina modelu "free-to-play"). Pokud ma clovek hodne casu (coz studenti maji - taky sem jim byl), tak jednotky sdilet nemusi a muze s nimi jezdit rucne.

Kazdopadne.. v planu je zamerit se i na marketing - tzn. slevove akce, vyhodne balicky nekolika premii naraz atd..
Zaroven stale se nam libi napad, ze by 1 mesto navic slo ziskat i zadarmo - jen zatim nebyl cas to udelat.

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

10 (edited by Sardaukar 2015-03-06 19:39:16)

Re: Návrh

Trolan wrote:

Tak jsem zauvažoval a dospěl k závěru, že by bylo nejlepší vytvořit několik nezávislých linií
( Moje úvahy počítají s tím, že již bude hotová skirmish mapa, hlavně pro některé typy cílů)

1,PŘÍBĚH - V podstatě ,,mise´´, ale takové, aby nebyly zaměřené jen na město. Nebudu rozepisovat kontrétně co by se dalo, to je až další fáze. Obecně, cílem je, aby měl hráč co dělat a vykazovat aktivitu, především pokud není v ali + aby se dalo hře trochu hlubšího smyslu a hráč měl pomyslný cíl hry, jiný než ,,ali udrží po 7 dní SP´´

2, TUTORIAL - to co máte (resp. vezre na které pracujete). Myšleno ale jen jako úvodní část misí co je, bez těch pokročilejších. Aby se nováčky trochu provedlo začátky a pomohlo se jim správně rozjet ekonomiku a přišlli na systém hry

3, CÍLE - ,,pokročilejší mise´´ - benefikovány. Doladit + proškrtat nesmyslné. V čem rozdílné od příběhu: postavit 4 slévárny na lvl30 je něco čeho chci dosáhnout ( jak pro osobní vývoj, tak případně pro odměnu), ale příběhu je to ukradené, nijak ho to dál neposouvá :-)

4, ACHIEVEMENTY - v podstatě ,,cíle´´ ale složitější (většina) a hlavně rozšířené na celou oblast hry. bez surovinových odměn ( ale samozřejmně taky by mohly být), Ale hráč by získával ,,body´´ a/nebo ,,odznaky´´
,,body´´ - za splnění získá určité množství bodů, které se mu budou sčítat (opakovaně při znovusplnění na dalších světech) a z těchto bodů se bude vytvářet tabulka ,,dlouhodobě nejlepších hráčů´´
,,Odznaky´´ - předtava je, že seznam achievementů bude klasickou formou listu s obrázky, pokus se splní, obrázek se vybarví. Vybarvené můžou být veřejně viditelné/nemusí, a nebo by mohla být viditelná tabulka které achievementy hráč vůbec splnil v průběhu své kariéry (tj. i ty které už splnil v předchozích světech)
(šlo by pak i přidělat, aby se u jmen hráčů oběvovali symboly podle dosažených bodů, principem jako hodnosti v armádě, ale osobně to moc nemusím, ale kdyby to šlo vidět třeba jen v profilu hráče, ničemu by to nevadilo)

5, DENNÍ ÚKOLY - několik (například 5) ,,náhodné´´ vybraných úkolů z velkého předpřipraveného packu. Mise by se adaptovali podle bodů hráče ( znič 100 aut/ znič 100k aut). Variant co by tam mohlo být, jsou stovky.
Pointa: částečné zažehnání jednoho z velkých problémů hry - monotónosti a relativní nemožnosti/bezúčelnosti něco dělat
+ Pro motivaci by za splnění všech 5 misí, mohla být odměna ve formě berylka

6, ALIANČNÍ DENNÍ/TÝDENNÍ ÚKOLY - víceméně viz. bod5, ale ve větším měřítku

7, ALIANČNÍ CÍLE/ALIANČNÍ ACHIEVEMENTY - Tady je ještě třeba domyslet detaily, je tu mnohem víc komplikací, ale základ viz. body 3 a 4


Co na to vývojáři??



Sardaukar: K těm odznakům co psal Trolan u jiných her to tak je a jsou lidi co honí ego ikdyž jim to nic krom odznáčku nedá viz DK wink Momen tálně zde není vůbec nic s čím se může hráč pochlubit stotožnit, udělat si profil. je to jen detail ale já bych si něco napsal a nelze

Nejvyšší otec, Vládce nebes, z boží vůle Sardaukar
------------------------------------------------------------
infi Beta, CZ1,CZ3,CZ5,CZ7,CZ9,CZ12,CZ15,CZ16 .. už nevim kolik jich bylo smile Al husitá, Sirotci, NULL, dál už jen kovanej Loupežník big_smile
infi2 Beta, CZ1, CZ2, Inter1, Inter4

Re: Návrh

Freshi ( a nebo kdokoliv z vývojářů), co říkáte na ten můj nápad/návrh?
Stačí alespoň prozatím něco jako ano/ne/tuhle část ne/zvažujem
Ať mám trochu představu a můžu si zatím začít dát rozvíjet myšlenky a nápady :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Měl bych pro vás Další nnávrh týkající se po dobytí SP.. Spousta lidí čekalo co se stane až se SP přebere.. Nestalo se nicjen se ukázal nápis a tím to zvadlo.. Tohle nikoho nikdy neosloví...

Padlo spousta návrhů co by se mohlo stát atd.. jedním z nich a to by bylo asi nejlepší by bylo kdyby se po uplynutí toho času spustilo video kde třeba přijede skupina pyrotechniku pevnost celou podminuje a odstřelí.. určitě by jste tohle zvládli a poté by samozřejmě pevnost z Islandu zmizela..

Následně na to vy to berete jako ukončení světa a výhry aliance.. Je to pěkné ale když nekdo přijde pozdeji a už to má nejak rozehrané najednou zjistí že se svět zavírá...

Mám nápad který by to mohl prodloužit.. a to tak že po zničení SP by se celé GSA přestalo spawnovat a to i při napadení táborů a svět by jste ukončily až poté co by celé GSA na celém světě bylo do posledního tábora zničeno..

Nevím jestli by to bylo velice poutavé ale myslím si že by se dalo i za ničení GSA po dobytí pevnosti nejak hodnodit aby to lidi motivovalo ty kemp napadat a ničit..

Určitě je spousta řešení... ale stačilo by občas zajít na Pokec a pobavit se tam veřejně.. navrhu napadu má spousta lidi.. a myslím si že by se dalo něco zkombinovat co by hru oživilo a přitáhlo více lidí...

Re: Návrh

Sardaukar wrote:

Sardaukar: K těm odznakům co psal Trolan u jiných her to tak je a jsou lidi co honí ego ikdyž jim to nic krom odznáčku nedá viz DK wink Momen tálně zde není vůbec nic s čím se může hráč pochlubit stotožnit, udělat si profil. je to jen detail ale já bych si něco napsal a nelze

Sice s krizkem po funuse, ale odznaky jsem rozdal v patek (zatim je nevidite, ale uz je mate.. nekteri uz i tri naraz wink ). V brzke dobe je snad i uvidite.. hned dalsi ukol potom, byl nachystat moznost prasni textu do profilu hrace. Takze snad v brzke dobe bude vse hotove i ve hre smile

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: Návrh

Trolan wrote:

Freshi ( a nebo kdokoliv z vývojářů), co říkáte na ten můj nápad/návrh?
Stačí alespoň prozatím něco jako ano/ne/tuhle část ne/zvažujem
Ať mám trochu představu a můžu si zatím začít dát rozvíjet myšlenky a nápady :-)

Asi takhle - vsechno +/- hezke ale predcasne smile Na nejblizsi zhruba mesic je prace vicemene danna.
"Mimo plan" se daji stihat jen ruzne drobnosti - rozhodne nic velkeho.

Takze ted aktualne je potreba dokoncit prace s chystanou verzi a az se spusti, tak se muzeme zastavvit, rozkoukat a popremyslet co dal. wink

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: Návrh

napadli mi nejake drobnosti, ktoré by nemuseli byť ťažké na implementáciu, a možno by ich uvítal aj niekto iný ako ja:

1) možnosť zapnúť/vypnúť mriežku na hlavnej hernej mape, aby bolo vidieť jednotlivé polia. ulahčilo by to rozostavovanie jednotiek pred utokom na GSA kempy a pevnosti.
2) v logoch (Herní události) po kliku na súradnice rovno preniest na dané súradnice v mape.
3) možnosť z profilu hráča prejsť na profil aliancie (z profilu aliancie na profil hráča to ide, opačným smerom nie)
4) tento návrh som uz niekde videl aj s reakciou, ze sa to pripravuje, ale zopakujem to: v prehlade fariem doplnit mesto pre ktoré je farma zabratá. Pre hráča z viacerými mestami je to teraz neprehľadné.
5) malý zoznam fariem by mohol byt viditelný aj pri otvorení logistického centra - stačilo by typ farmy, produkcia(množstvo) a kedy bude najblizsia zasielka. po kliknutí na farmu by to prenieslo do mapy na miesto kde je farma.

čo si o tom myslite?

Re: Návrh

lolofon wrote:

napadli mi nejake drobnosti, ktoré by nemuseli byť ťažké na implementáciu, a možno by ich uvítal aj niekto iný ako ja:

1) možnosť zapnúť/vypnúť mriežku na hlavnej hernej mape, aby bolo vidieť jednotlivé polia. ulahčilo by to rozostavovanie jednotiek pred utokom na GSA kempy a pevnosti.
2) v logoch (Herní události) po kliku na súradnice rovno preniest na dané súradnice v mape.
3) možnosť z profilu hráča prejsť na profil aliancie (z profilu aliancie na profil hráča to ide, opačným smerom nie)
4) tento návrh som uz niekde videl aj s reakciou, ze sa to pripravuje, ale zopakujem to: v prehlade fariem doplnit mesto pre ktoré je farma zabratá. Pre hráča z viacerými mestami je to teraz neprehľadné.
5) malý zoznam fariem by mohol byt viditelný aj pri otvorení logistického centra - stačilo by typ farmy, produkcia(množstvo) a kedy bude najblizsia zasielka. po kliknutí na farmu by to prenieslo do mapy na miesto kde je farma.

čo si o tom myslite?

Nazdar,

1) tá mriežka je myslím problém, a to z výkonnostných dôvodou mapy
2-5) dobré nápady, myslím, že všetky už máme zapísané, ale ak nie tak ich doplním

Re: Návrh

Mě by se líbil „Alianční sklad“ a příspěvky do něho od hráčů.

Pro rozšíření hry bych volil i několik oblastí výzkumu a vědě: ceny bych videl v řádech desítek milionů, stovek milionů až miliard surek, plus samozřejmě i beryllium ale rozumně big_smile

S tím že by mohl být příspěvek do ali nějak denně limitovaný aby tam někdo nenaházel surky za prachy což by bylo dle me nežádoucí

Ovládání pouze velitelem aliance; případně triumvirátem – potvrzení ode všech ( možnost nastavení v ali)

Pro „Alianci“
-    Level aliance by odemykal možnosti upgradů ( aby nebyly dostupné hned a všechny možnosti pro jednotky nebo těžbu)
-     rychlejší konvoje v alianci ( hráč posílá hráči)
-    Rychlejší konvoje mezi vlastními městy hráče
-    Rozšíření stavebního prostoru města (podmínka pro hráče 16L velína ve městě)
-    průrazná munice (  bonus k off jednotek), aktivní pancéřování (bonus k deff jednotek), vylepšení převodovky ( větší rychlost jednotek) ;  vázané ne na jednu jednotku, ale třeba na typ
-    efektivnější těžbu libovolné suroviny – třeba cementu, uhlí …
-    možnost rozšířit kryty jednotek ( 2-10k) - 5L
-    lepší letecký petrolej ( úspora nafty při výsadcích)
-    možnost 2x 3x4x nastavitelné automatické otočky konvojů


Pro alianci vylepšovat obsazenou „Pevnost“ (ne na všech automaticky, ale na jednotlivých) –
-    větší obrana, útok jednotek (1-5% - 5L) na pevnosti
-    větší dostřel jednotek (1-3 pole – 3L) na pevnosti
-    možnost pevnost rozšířit (aby jednotky pobírali bonus i před valem ne jen na kříži uvnitř; případně o pole na každou stranu tj 4 jednotky na level - 2L ) ,
-    posílat konvoje z pevnosti častěji než za 1h ( třeba každých 55, 50, 45, 40 min… (5-20 min – 4L))
-     když o pevnost přijdu bonusy se resetují
-    Protivzdušná obrana ( např 5 úrovní) nemožnonost vysadit letecký výsadek 10-50 min cesty od pevnosti nepřátelskou aliancí

Vazalové –

S funkčními pevnostmi by mohl fungovat diplom vztah „vazalové“ kdy aby nepřišli o upgradovanou pevnost v boji mohli by se vzdát útočící stranš s tím že by fixně byli vazalové vítězů na 14 dní a třeba 1/3 surek z pevnosti by šla dobyvateli.

Nejvyšší otec, Vládce nebes, z boží vůle Sardaukar
------------------------------------------------------------
infi Beta, CZ1,CZ3,CZ5,CZ7,CZ9,CZ12,CZ15,CZ16 .. už nevim kolik jich bylo smile Al husitá, Sirotci, NULL, dál už jen kovanej Loupežník big_smile
infi2 Beta, CZ1, CZ2, Inter1, Inter4

Re: Návrh

Sardaukar wrote:

Mě by se líbil „Alianční sklad“ a příspěvky do něho od hráčů.

Pro rozšíření hry bych volil i několik oblastí výzkumu a vědě: ceny bych videl v řádech desítek milionů, stovek milionů až miliard surek, plus samozřejmě i beryllium ale rozumně big_smile

S tím že by mohl být příspěvek do ali nějak denně limitovaný aby tam někdo nenaházel surky za prachy což by bylo dle me nežádoucí

Ovládání pouze velitelem aliance; případně triumvirátem – potvrzení ode všech ( možnost nastavení v ali)

Pro „Alianci“
-    Level aliance by odemykal možnosti upgradů ( aby nebyly dostupné hned a všechny možnosti pro jednotky nebo těžbu)
-     rychlejší konvoje v alianci ( hráč posílá hráči)
-    Rychlejší konvoje mezi vlastními městy hráče
-    Rozšíření stavebního prostoru města (podmínka pro hráče 16L velína ve městě)
-    průrazná munice (  bonus k off jednotek), aktivní pancéřování (bonus k deff jednotek), vylepšení převodovky ( větší rychlost jednotek) ;  vázané ne na jednu jednotku, ale třeba na typ
-    efektivnější těžbu libovolné suroviny – třeba cementu, uhlí …
-    možnost rozšířit kryty jednotek ( 2-10k) - 5L
-    lepší letecký petrolej ( úspora nafty při výsadcích)
-    možnost 2x 3x4x nastavitelné automatické otočky konvojů


Pro alianci vylepšovat obsazenou „Pevnost“ (ne na všech automaticky, ale na jednotlivých) –
-    větší obrana, útok jednotek (1-5% - 5L) na pevnosti
-    větší dostřel jednotek (1-3 pole – 3L) na pevnosti
-    možnost pevnost rozšířit (aby jednotky pobírali bonus i před valem ne jen na kříži uvnitř; případně o pole na každou stranu tj 4 jednotky na level - 2L ) ,
-    posílat konvoje z pevnosti častěji než za 1h ( třeba každých 55, 50, 45, 40 min… (5-20 min – 4L))
-     když o pevnost přijdu bonusy se resetují
-    Protivzdušná obrana ( např 5 úrovní) nemožnonost vysadit letecký výsadek 10-50 min cesty od pevnosti nepřátelskou aliancí

Vazalové –

S funkčními pevnostmi by mohl fungovat diplom vztah „vazalové“ kdy aby nepřišli o upgradovanou pevnost v boji mohli by se vzdát útočící stranš s tím že by fixně byli vazalové vítězů na 14 dní a třeba 1/3 surek z pevnosti by šla dobyvateli.


Až na rozšíření stavební plochy města plně souhlasím a sem s tím :-)
Omezená plocha nutí hráče pořádně se zamyslet co za budovy postavit a brání tapetování.

K pevnostem, opravdu by bylo dobré, kdyby ji bylo možno nějak zlepšovat, a ideálně aby vytvářela ,,oblast´´, ve které by měli spojenecké jednotky bonus a tato oblast šla rozšiřovat
Napadla mne i varianta, možnost tuto aktivně rozšiřovat pomocí jednotky která by se vyráběla v pevnosti stylem ,,pokládání betonu´´. Jedna jedna ,,zabetonuje´´ jedno pole.
Toto pole by 1, dávalo bonus(y) jednotkám na něm
                   2, dáválo určité damage ( jako věž)
                   3, nemohly by na něj najet nepřátelské jednotky ( mělo by vlastní počet životů a funguje jako zěd - musí se zničit aby nepřátel mohl projet
                   (4), tohle ja asi moc, ale teoreticky by se na něm pak mohly dát vyrábět statické jednotky, aby byly normální aliance k dispozici pro externí boje, a nemuseli tvrdnout jako statická obrana :-). Těžko říct jak by to fungovalo, ale mohlo by to podpořit boje - aliance by se nemusela tak starat o vlastní zranitelnost + obrana pevností by již měla smysl a navíc by je nebylo tak snadné dobýt - zajímavější boje.
Možnost takto aktivně bránit pevnost a mít z ní zisky které její ztrátou ztratím ( nebo musím za poplatek opravit) by dost oživili hru :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Chci se zeptat. Mám 300 mincí a chci si koupit druhé město. V návodu píšete, že stačí na jiné kliknout a koupit za 99 mincí. Ale mě to vždy nabídne jen " Přemístění " města. Tak jak to tedy je, mohu si koupit druhé nebo dokonce třetí město ??? A jak to udělat, když se nezobrazuje nabídka pro jeho zakoupení ???

Re: Návrh

město zakoupíš když klineš na ,,zabrat další´´ když rozklikneš nabídku měst

Ale 1, tohle patří spíše do Obecná diskuze
a za 2, nepatří to do tohdle vlákna, měl si založit nové :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Tak hlavně že jsem se to konečně dověděl. Díky.   a není každý takový borec, aby věděl co a kam psát a jak zakládat nová vlákna :-)
Když už jsem tady, tak jeden postreh.  Mám okolo sebe mraky zabraných měst jejichž hráči nevykazují žádnou aktivitu. Pořád stejný lvl města. Žádný pohyb jednotek. Asi by to chtělo fakt nějakou misi typu vem autíčka a znič kemp GSA, protože napadají domovy tvých dělníků a nasliňují jim manželky... Až po splnění by šlo dál expit budovy. Aspoň by nováčci hned věděli, jak používat armádu a že venku číhá nějaké nebezpečí.
Bohužel to zjistím až ve chvíli, kdy přijede jakýsi hráč z (GW) s 6000 auty a usmaží vám u města všechna autíčka, co jste dostali na začátku. A to jsem byl náhodou online okolo půlnoci, když ten machýrek objížděl nezkušené nováčky, co sladce spinkali, a ničil jim autíčka ponechaná u farem.
A protoho  šťouru: Nevím jestli je tohle správné vlákno, ale nějaké instruktážní video pro nováčka o nebezpečí číhajícím na  mapě by bylo fajn. A to jsem měl štěstí, že jsem to viděl. Jiní si ráno zapnou comp a říkají si, to je divná hra. Včera jsem u farmy zaparkoval všechna autíčka a zůstal po nich jen černej flek. Copak se jim asi stalo???

Re: Návrh

V tutorialu je dobře popsáno a znázorněno, že mapa slouží pro boje :-) A je snad jasné že tam nejsi sám big_smile

A co se týče neaktivních hráčů, systém je časem sám promaže :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Návrh

Tak jsen si vyzkoušel to, co tu kdosi popisuje výše. A musím konstatovat, že je to absurdní jev. Vedle sebe stojí dvě továrny. V jedné montují autička a v té druhé tanky. Takže když dělníci makaj v autíčkárně, tak co dělaj ti v takárně??? Asi ho..o. To je panečku socialismus... Ale jako vládci města se mi to vůbec nelíbí. Nemám rád, když se proletářská lůza fláká a jo to cáluju. Tolik drahých potravin sežerou a přitom třeba několik dní nic nedělaj... Soudruzi soudruzi, takhle zkrachujeme. A to prý budu mít ještě fabriku na mechy ??? Takže další banda nemakačenek. Až se to roznřikne, začnou se mi do města stěhovat tmavočeši a na sociálce se mi ouřednice zblázní...  A jak k tomu přijdou dělníci třeba z ocelárny či havíři, ti makají nonstop... Aby z toho nebyly tudlecty sociální bouře a nepokoje... A ještě jedna věc mě zajímá. Všude se plní plán na 100%, ale v cementárnách a betonárkách se moc nemaká a docela to brzdí ekonomiku města. Má to nějaký hlubší význam ??? Proč na 20 levelu vyrábějí úplný prd oproti jiným fabrikám. A když koukám na ty loudy v dolech na berilium, tak se mi chce blejt. Předpokládám, že na 10 lvl velitelství si krapet počkám, páč bude nedostatek tohoto vzácného nerosstu, že??? To jsou trápeníčka. Co s tím budeme dělat, velebnosti???
A ještě legrační historka na závěr. Kámoš co to umí hrát mi včera povídá. Pojď vezmeme autíčka a natrhneme podvozky mechům. Našli jsme kemp, kde bylo asi 600 mechů jednoho druhu a pár stovek ostatních. Napřed padl kemp, kde byla věžička s č.23. U toho mi umřelo pár tisíc autíček a byl jsem smutnej. Ale pak začala honička mechů po mapě, kdy ti joudové nemohli na blízko pálit na autička. Takže s prditky za pár kaček jsme popravili mechy za těžké prachy. Fakt jsem se u toho bavil a dávám palec nahoru. Už se těším, až zase někde potkám mecháčky 😊 No, tak já zase někdy písnu, až objevím něco pro člověka neznalého tohoto prostředí zajímavého.

Re: Návrh

Tak jsi zjistil základní věc že betonu a berylka je vždycky nedostatek big_smile Ale je to tak schválně kdyby jsi měl všeho dost tak by to nebyla taková sranda shánět surky po mapě, hledat lepší farmy nebo ještě lépe hledat farmy před odjezdem suroviny. Takhle si může člověk nahrabat strašně moc, ale musí se tomu věnovat. A věř mi že až budeš mít továrny dostatečně vysoko tak budeš rád že uživíš výrobu jenom jednoho druhu jednotek. V pohodě mám v pokročilejší hře i -1,5M oceli za hodinu za tanky big_smile

Re: Návrh

Pak je ale špatně, že já se budu honit po mapě za farmama pro pár stovek beryllia a nějakej synáček papaláše řekne fotrovy aby mu koupil pár tisíc iMincí, že chce zase vyhrát svět. Je fajn, že jsi mi otevřel včas oči. Bo bych byl nasranej mnohem později, až bych na to přišel sám. Takže další slepá ulička. Jde se hledat dál... Ale jen tak rekreačně bez zbytečných investic ten jeden svět dohraji 😉