1 (edited by Vlnik 2015-08-25 14:36:20)

Topic: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Tak abych už kromě kritizování i něco navrhl, že? big_smile
Mám pocit, že farmy jsou asi největším problémem hry.
1. Jsou extrémně snadno dosažitelné. Prázdná farma nemá absolutně žádnou obranu a se zabranými to není o moc lepší, protože....
2. Jsou nebránitelné. Logistické centrum nabízí možnost až 10 farem, zatímco síla a kapacita turretů ztěží umožňuje bránit jednu.
3. Přebrání farmy ať už GSA nebo hráčem je příliš rychlé. Je přinejmenším hodně náročné dost rychle reagovat když jste online a když tu nejste, tak jste prohráli předem.
4. Občas dochází ke krádežím konvojů, kdy hráč farmu přebere třeba 5 minut před vysláním a zase včas zmizí než ho někdo stihne sundat.

Řešení (na pořadí nekoukejte):
1. Vyslání konvoje původnímu majiteli při přebrání farmy. Je jasné, že část konvoje už musí být připravená a neměl by tedy být problém ho prostě jen neposlat celý. Jednoduše by se odeslala část  odpovídající uběhnutému času např. při 30k za 30 minut by se při přebrání po 20 minutách odeslalo 20k původnímu majiteli.
2. Základní obrana farem. V podstatě jako nejlepší řešení se mi jeví, aby se farmy nevyskytovali samostatně, ale jako součást tábora a byly dostupné až po jeho zničení. Zároveň by se vzhledem k náročnějšímu zabrání měla protáhnout doba, po kterou je možné farmu využívat.
3. Ponechání a další využití táborů. Tábor by se po zničení postupně obnovil až do původního počtu ovšem patřil by už novému majiteli farmy. Mohl by tedy obránci zaručit alespoň nějakou základní obranu a hlavně získat čas. Táboru by bylo možné ručně nastavit cíl útoku, nebylo by ho však možné přesunout pozemně ani letecky. Táboru by bylo možné přiřadit velitele, nebylo by to ovšem nezbytné, pouze pokud chcete mít v boji bonus. Tábor by nezískával z boje žádné XP. Pod tábor by bylo možné schovat další jednotku, na kterou by do zničení tábora nebylo možné zaútočit.

Děkuji za přečtení a za názory (snad big_smile )

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Vlnik wrote:

2. Základní obrana farem. V podstatě jako nejlepší řešení se mi jeví, aby se farmy nevyskytovali samostatně, ale jako součást tábora a byly dostupné až po jeho zničení. Zároveň by se vzhledem k náročnějšímu zabrání měla protáhnout doba, po kterou je možné farmu využívat.


Neco podobneho nas uz napadlo a az bude cas, tak bychom to radi do hry v nejake podobe dostali.

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Ahoj,

díky za nápady, pred spustením sveta International5 plánujeme spraviť určitú optimalizáciu ohľadne fariem. Na bežiacich svetoch, ale už nechceme nič ohľadne fariem meniť.

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Inu taky poznamenám pár věcí :-)

1, tábor u farmy - je zajímavý nápad, neříkám dobrý nebo špatný, jen zajímavý,.
2, nárazové odeslání konvoje a strategie ,,kradení´´ farem a konvojů spoustě lidí vyhovuje.
3, Ale stejně je to jedno :-), protože ikdyž farmy jsou sice dost velký boost, ale ve finále nejsou potřeba. Celý svět I1 jsem odehrál prakticky bez jediné obsazené farmy a i tak jsem byl 3. nejlepší hráč na světě. Stačí používat hlavu a využívat strategii v dlouhodobém měřítku. Jediné co, tak jsem občas dokupoval Berilko za iMince, a to proto, že těch 10kč jednou za pár dní je pro mě příjemnějších než několik hodin prohledávat mapu pro Beriliové doly a pak je neustále kontrolovat a hlídat.

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

2. Ano, vyhovuje to těm, co mají čas a chuť ty konvoje neustále krást, komu by se taky surky hned a za nic nelíbili, že? big_smile Jenže je to pak problém pro původní vlastníky, kteří kvůli jednomu konvoji přijdou o farmu na půl dne nebo i úplně, když ji mezitím zabere někdo ze spojenců nebo mírových dohod. Tolik ke kradení konvojů, kradení samotné farmy by už tak nevadilo, protože tu zůstává poměr mezi pomocí novému majiteli a poškozením původního 1:1 a můžete ji zase bez problému zabrat od toho, kdo ji vzal vám. I když by se samozřejmě hodilo nějaké to zvýšení jejich obranyschopnosti. Jinak, že něco vyhovuje hráčům, ještě nutně neznamená, že je to celkově dobré pro hru.
3. Od hráče s tvými zkušenostmi a nějakou tou korunou k tomu se dá dobré umístění celkem očekávat, ale pro neplatícího nováčka je to bez farem vážně těžké a může trvat několik měsíců i let než taky najde tu správnou strategii, takže bych úlohu farem zas tak moc nepodceňoval.

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Vlnik wrote:

2. Ano, vyhovuje to těm, co mají čas a chuť ty konvoje neustále krást, komu by se taky surky hned a za nic nelíbili, že? big_smile Jenže je to pak problém pro původní vlastníky, kteří kvůli jednomu konvoji přijdou o farmu na půl dne nebo i úplně, když ji mezitím zabere někdo ze spojenců nebo mírových dohod. Tolik ke kradení konvojů, kradení samotné farmy by už tak nevadilo, protože tu zůstává poměr mezi pomocí novému majiteli a poškozením původního 1:1 a můžete ji zase bez problému zabrat od toho, kdo ji vzal vám. I když by se samozřejmě hodilo nějaké to zvýšení jejich obranyschopnosti. Jinak, že něco vyhovuje hráčům, ještě nutně neznamená, že je to celkově dobré pro hru.
3. Od hráče s tvými zkušenostmi a nějakou tou korunou k tomu se dá dobré umístění celkem očekávat, ale pro neplatícího nováčka je to bez farem vážně těžké a může trvat několik měsíců i let než taky najde tu správnou strategii, takže bych úlohu farem zas tak moc nepodceňoval.

S tím třetím bodem moc nesouhlasím.
Od toho je definice Nováček. Předpokládá se, že bude chvíli tápat a první svět hrát jako testovací a zkoumat jak to vlastně funguje. Ovšem druhý svět už musí )at už s premkem nebo bez něj) hrát zcela suveréně a vědět co dělat.
A pokud má někdo trochu smysl pro strategii (=umět uvažovat počítat a vědět že VŽDY v každé hře je nejlepší budovat intenzivně ekonomiku a pak teprve se začít camrat s armou), tak zvládne bez problému i první svět.
Naopak, řekl bych že nováčci jsou ti kteří kteří farmy většinou ignorují. Minimálně do doby než mají letiště, a to je doba když už bych je nenazýval úplně nováčky :-)

A přebírání farem je jeden z mechanismů který se snaží podporovat to co zatím moc nefunguje - aby jednotky nebyli ve městech ale venku a bojovalo se.
Je to jednoduché. Chceš surky navíc, musíš si je vybojovat.

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

Tak základ ví asi většina lidí, i když u některých jako u mě převládá nedočkavost a jdou do toho boje, hned jak je to možné, i když vím, že dělám kravinu big_smile No problém je v tom co a kdy stavět. Některé suroviny jsou dost zrádné, pořád to vypadá, že máš dost a najednou nemáš nic. A tohle jsou ty věci, které už vyžadují trochu více zkušeností a dají se právě přes farmy celkem dobře zachránit. Jinak za nováčka považuji každého, kdo nemá větší zkušenosti z předchozích světů.

Jinak, jak je vidět, přebírání farem za současných okolností boj podporuje velice neúspěšně. Osobně si myslím, že nejlepší podporou boje byla možnost útočení na města, takhle v podstatě nikdo nemá moc důvod, spíš to celkově podporuje hru typu farma, ale to už je trochu jiné téma.

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

куль94.1BettBettSergFireImtiEmmaПервJeweSileTescB62-RondАртиFuneРоссDormMart(ИспКочеМазу
NapoОрлоЦипеJuleromaSplaENTEсертпедиFlemNiveJackHansКанюEscaNoboAllaIrviГорджурнDesmRobe
LibeOceaFlexMarcФормнаучABECSonyBlobSamsРаззLiliCarlDolbOmsaJohnспраChriБрагРабиSatgслов
НемчBobblineWindBudoАнатwwwlWindWindОриоFlasFIFAFrohТравWindElasThat0102Demeдругдемотрав
SideFlemOpenЗемлчистэнциArtsзологазекотоанек1962уведblacАнтаRamtКондBriaRobeBeacKaraБого
РоссБелоGammSalsScooAdidFlexкомпMiJaDAXXGardПроиBoscYorkКитаMistJardPostWennETCSGuitстак
SQuiDrivПроиГВПлболеCoolBettязыкмозамелоLegeBabyBridWindWindTefaязыкConnoupeFranPediЛитР
БобыLoveГуанPrinZeitTownЛитРЛитРЛитРИллювыпуоднаСтекГригOZONXVIIгражEdwaBrunJeweJeweWhit
Drop(ВедКопоSpecGiacJeanГригвещезабоБешкавтоаресMeteСодеСветCaroДрахEnglавтоWilhJohnреда
КондМакаФормeverAdobБильSiemMiJaMiJaMiJaWritКрюктворBuilIstaСивоЭлеоАрхеBryaScotслучЛари
tuchkasИванНаде

Re: [Návrh] úprava zabírání a přebírání farem

I think this is an enlightening post and it is extremely valuable and proficient. along these lines, I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this article.     Security Training