1 (edited by IceExplosive 2016-04-05 08:58:16)

Topic: Souboje

Zdravím,
Po velmi dlouhé době jsem se vrátil k Infinitu, podívat se, jak to tu vypadá. Bohužel to je poměrně velké zklamání, ale snad se to časem zlepší. Nechci však vyzník jako mizený kritik, protože si uvědomuji kolik práce za tímto stojí a velmi oceňuji tuto hru, ale velmi mi nesedla provedená rozhodnutí. Upřímně mi chybí staré infinitum (nejsem si jisty, které servery jsem hrával… možná CZ 2-4 ? … nvm je to už dávno). Pokusím se tu kromě pocitů nastínit i ideu, jak by to mohlo vypadat (vynasnažím se, aby šlo co nejvíce úprav udělat se stávajícími možnosti hry, tedy bez hlubokých zásahů do mechanik hry). Chápu, že jich musíte mít spousty, některé jsem i pročetl na fóru, tak budu možná někoho opakovat snad i nevědomě, ale třeba z toho něco vzejde.

Po pár dnech tak moje dojmy a idee:
1)    Největší zklamání je boj (hlavní tahoun této hry). Jednotky jsou kopií sebe sama s různými zbraněmi a města jsou mimo hru... nelze na ně útočit. (Nejsem si jist, zda mohou jednotky uvnitř měst zaútočit i bez rozkazu, ale prozatím předpokládám, že nikoliv.)

Zcela bych předělal systém efektivity z prostého jeden typ > druhý typ atd. (resp. vrátil se ke starému)… Tady mi opravdu chybí rozmanitost starého infinita, kde se jednotky odlišovali nejen typem zbraně, ale s tím i souvisejícího dostřelu, síly, obrany… nevím, proč jste se rozhodli jít namísto toho tímto směrem, ale myslím si, že to nebyl šťastný krok a ačkoliv vyvažování je mnohem snazší, nestojí to za to… Spíše je vhodnějším snížit počet jednotek a udělat je unikátnější a zajímavější, nežli je navyšovat za cenu genericity.

Namísto výhody proti typu zbraní bych spíš udělal výhodu proti typu jednotky…

Legenda: (R-raider, Tx-tank, S-skimmer, W-walker, G-gatling, M-missile, P-plasma, xT-tesla, NT-‚noob tube‘ a H/H-high risk/high reward)
NT – něco čím lze dosáhnout dobrých výsledků i s minimální snahou/skillem a umožňuje to tak bojovat i nováčkům.
H/H – jednotka, jejíž využití je velice riskantní (omezené), ale ve správnou chvíli, na správném místě dokáže až zázraky… tedy doporučené pouze zkušeným hráčům.

Raidery: Obrana proti zbraním G, P, T základní, proti M zvýšená (díky vysoké rychlosti vozidel, čímž by se stali lovci M jednotek, které by měli vyšší dostřel). Rychlosti ponechat shodné. Nechal bych pouze 3 typy RG, RP, RT. RM bych vynechal úplně, protože se na to takovéto vozidla nehodí… leda vrátit staré dobré Kaťuše, které tu bývaly.

Tanky: Obrana proti P a M by byla základní, proti G mírně zvýšena a proti T velmi vysoká. Max i min dostřel TM lehce navýšen, minimální dostřel pro TG odstraněn. TM by se tak stali ‚ostřelovači‘ v první linii, zatímco TG by dobře sloužily jako obrana proti R v první linii, kde by na rozdíl od zbylých 3 typů neměli omezen min. dostřel (mohl by být snížen max. dostřel, ale nechme to jednoduší, aby to nebylo na pochopení jen pro ‚hardcore‘ hráče).

Skimmery: Obrana proti G velmi nízká. SM by měli zaveden min dostřel a možná navýšen o kousíčen ten maximální.

Walkery: Obrana proti Tesle velmi nízká, kvůli ‚složité konstrukci a elektronice‘. WM lehce navýšen max. i min. dostřel.

Shrnutí využitelnosti:
R – Díky vyšší obraně proti M nebudou tak rychle sestřelováni z největší vzdálenosti.
RG – Jako nejrychlejší jednotky s G typem -> velmi vhodná pro lov S.
RP – Univerzální jednotka vhodná proti čemukoliv, včetně Tanků (NT).
RT – Velmi rychlá jednotka s T typem -> vynikající pro lov W, mizerná pro boj s T.

T – Díky vysoké odolnosti jednotka do první linie, avšak velmi pomalá.
TG – Jediný T bez min. dostřelu -> obrana proti lovení R a S. Vyšší účinnost proti S, nižší proti ostatním T.
TM – Vyšší dostřel (pouze velmi lehce) -> ‚inicializační‘ jednotka první linie, avšak slabší proti R.
TP – Znovu je NT pro nováčky.
TT – Vysoká účinnost proti W, ale nízká proti ostatním T. Kvůli pomalé rychlosti je tak vhodnou jednotkou pro ‚útok ze zálohy‘ na W (např. schované jednotky ve městě)… tedy H/H pro zkušené.

S – Jednotka schopná pohybu po vodě -> taktické využití. Slabá proti G.
SG – Slabá proti T, ale velmi účinná proti ostatním S – tedy obrana před napadením po vodě.
SM – Lehce zvýšen dostřel + zavedení minimálního (mořský ostřelovač).
SP – NT, akorát slabé proti G...
ST – Vhodné pro napadení W z vodní hladiny.

W – Jednotka s nejsilnější útočnou silou, dostřelem, ale oproti tankům nízkou obranou – zadní linie.
WG – Výborné proti S, dobré proti R, slabé proti T.
WM – Nejvyšší dostřel ve hře, slabé proti R, neutrální proti T.
WP – NT.
WT – velmi efektivní pro boj s ostatními W, ale velmi slabé proti T, které by měli vždy W ochraňovat, tedy spíše – H/H.

Když na to teď koukám, je to spousta textu a je už dost pozdě… takže všechny ostatní nápady / připomínky nechám stranou. Rozepsal bych se více, pokud by měli vývojáři zájem, ale myslím, že boj je hlavním tahounem hry, takže ten je asi nejdůležitější. Také mi právě došlo, že takovéto rozdělení by velmi těžce postihlo AI GSA… proto bych buď navrhl změnu GSA a nebo vyššího využívání plasmy… tedy noob tube... dejte vědět, jestli to je podle Vás celkově raciénální, či nesmysl... i to je odezva, za kterou budu rád smile

Dobrou noc,
IceE.

Re: Souboje

Ještě jedna kraťoučká idea... proč nevyužít GSA namísto Bellyriových farem?
Farmy na bellyrium bych odstranil a místo toho udělal automatické spawnování GSA 'konvojů', které by při zničení poskytlu danné množství Bellyria všem členům aliance... čímž by se podle mého zvýšila bojová aktivita na serveru.

1. Na mapě se najde náhodně zvolené vhodné místo s dostatkem prostoru.
2. Spawne se armáda GSA, kde první bude speciální typ jednotky, jež bude představovat samotný konvoj.
3. Okolo tohoto konvoje se naspawnují ostatní bojové jednotky.
4. Konvoj by začal cestovat po mapě. Aby nedocházelo ke štěpení sil GSA, byl by přesun po velice krátkých úsecích s dostatkem času na seřazení... např úsek, který by běžně trvalo přejít cca 30min, by byl zvolen s časovou rezervou na např. 1,5h, aby mělo AI dost času obejít případné překážky. (nutné např omezení oblasti kam se mohou chtít přesouvat, aby nedocházelo k zásekům u vody)
5. Hráč, který zničí speciální typ jednotky (konvoj), získá pro svou alianci dané množství Bellyria. -> jednalo by se o nějaký 'obrněný transportér' jehož obrana by byla velice vysoká, aby se zábranilo 'hit and run' taktice.
6. Po znieční by se jednotky konvoje mohli smazat, udržení 'čistoty'.

Pokud GSA narazí na jednotky/turrety hráčů -> zaútočí během přesunu... (tady by šlo např. udělat, že po spawnutí bude doba, než se vydají na cestu delší, aby měli případně okolní hráči možnost se schovat). Pokud bude přímo zasažen konvoj, nebo třeba více než určitý počet jednotek (snad by nebylo složité přidat příznak k jednotkám konvoje... smile ) tak by se konvoj zastavil, a GSA by se snažilo vyčistit nebližší okolí...

Re: Souboje

Ahoj, k tym typom jednotiek, je to jednoduche, takto sa to dalo vyvazit. Rozmanitost na starom Infi sice bola, ale iba teoreticka, realita bola ze vladli artilerie a vyhral ten, co mal najviac artilerii. Ked sme ich nerfli, vladli tazke mechy a vyhral ten, co mal najviac tazkych mechov. System, ktory mame teraz je jasny a zaroven je potrebne mat viac typov jednotiek a zbrani.

Re: Souboje

K tomu GSA konvoju, na Int8 planujeme nasadit nieco podobne, teda objekt na mape, ktory bude skryvat Beryllium a verime, ze hracov bude lakat o neho bojovat.
Diky za napady a aktivitu na foru! :-)

5 (edited by IceExplosive 2016-04-07 12:32:28)

Re: Souboje

Ahoj, s jednotkami by mi pak ke konci textu došlo, že to bylo hlavně kvůli snadnému vyvážení... ale už jsem to dopsal. Proto většinou preferuji začít s malým počtem jednotek a velmi pečlivě vybírat přidávání nových. smile

Nicméně se pokusím vymyslet jiné lepší návrhy. Jeden hezký bych měl… ale už jsem byl poučen, že bych se měl zaměřit na relativně drobné úpravy… namísto rozsáhlých změn, tak to nechám ladem. smile

Zkusím pár 'drobných' návrhů... vyloženě v malém asi nic moc nevymyslím. Protože však toto nové infinitum hraji pouze pár dní, mohu mluvit z cesty či neznalosti, tak se případně omlouvám.

První nápad, nad kterým jsem ráno přemýšlel jsi asi zrovna myslel tím Beryl objektem. :-D ... tedy to už nebude nic nového... ale písnu ho pro úplnost. smile
1) Farmy obecně: na mapě je dost farem, ale teď už moc nevídám, že by o ně byl větší zájem, natož boj... asi už jen o vrakoviště a letadla.
Co nechat větší množství farem tak, jak je... ale dávaly by pouze drobné bonusy (zajímavé pro slabší hráče a aliance)... ale pro silné hráče skoro až nepodstatné a pro ty silné aliance by se připravil boj o řekněme... náhražku pevností.

Spawne se farma o velikosti pevnosti a silné obrany GSA, která by dala pouze jednorázový surovinový bonus každému členu aliance, která by danou farmu udržela alespon... 5h? Možná by to mohlo vést k častějších střetům, než-li trvale a silně bráněné pevnosti... ale to asi budou ty Beryl objekty. smile

2) Tábory GSA: Dávají EXPy a Beryllium. Přidal bych ještě jednu věc, která by mohla zatraktivnit jejich ‚lov‘… a odstranilo by to neduh, na který jsem narazil, že tu nechávají tábory s 1 turretem, na které už nemá cenu jezdit ani pro tak slabé hráče, jakým jsem já.

Konkrétní znění se může lišit, ale prostý příklad:

- Hráč, který zničí poslední turret GSA kempu má 5% šanci na nalezení zprávy, části ‚šifry‘.
- Šifra může obsahovat kód (slovní) nebo souřadnice na mapě.
- Hráč, který dorazí na správné souřadnice a ‚zadá‘ správný kód dostane odměnu. Např.: body pro svou alianci do splnění hlavního úkolu.

Zpráva by měla být generována systémem… při zničení kempu (snad lze snadno dohledat i toho, kdo dal poslední ránu). Sytém si ‚hodí kostkou‘. Pokud se vejde do 5%, systém mu zašle běžnou poštou část šifry.
Šifra by měla 2 části:

- Číselné souřadnice: např. 0130:1560 … systém si znovu hodí kostkou a vybere jedno z čísel, které zašle hráči: xx3x:xxxx
- Slovní heslo: Může být zasláno pouhé jediné písmeno, ze kterého se bude muset složit správné slovo. Vytvořila by se databáze slov (prostý seznam třeba 4 nebo 5 místných slov).

Problémy, které bych tu viděl:

- Systém musí ‚šifru‘ vytvořit a držet si ji, dokud nedojde k jejímu odhalení a nevytvoří jinou -> nutné ošetření pozice, aby se tam nespawnovaly farmy… a samozřejmě vyloučení měst. Nebo povolit jistý ‚okruh‘ kolem souřadnic, ve kterém by šlo heslo použít a tím to obejít.

Dodatky:

- Jelikož jsem člověk, který je asi trochu výjimečně vysazen na podporu slabších hráčů, dal bych % šanci na nalezení zprávy vyšší pro hráče v alianci s nižším počtem bodů pro hlavní úkol… např.:
- Pro alianci, která bude mít nad 80% k vítězství dát 1% na zprávu.
- Pro body nad 50% 3%... atd…
- Šance na zprávu by se mohla různit od síly GAS kempu... tedy vytvořit takové, které by měly velkou šanci, ale aby i pro silné aliance znamenaly tužší boj a znatelné ztráty.
- Odlišení kempů, které mají vůbec šanci na objevení zprávy... aby se zachovali i obyčejné pro sbírání Beryllia (aby si velké aliance nepřivlastnili všechno)

Aliance, která by měla méně bodů, by mohla častěji získat zprávu (zase by méně častěji byli schopni ničit GSA kempy) … toho by se však i tak dalo zneužít vystoupením silného člena z aliance a dočasným sólováním… hmm

3) Podpora, resp. povzbuzení slabších aliancí v pokračování sbírání bodů. Pokud se vrátí bodový systém vítězství, dal bych možná? odměny všem hráčům, podle dosažených počtů bodů jejich aliance, i když nebudou vítězi… třeba iMince… jiný bonus do nového světa mě moc nenapadá, třeba na nějaký přijdete.
Např.: K vítězství je potřeba 10k bodů.: pak počet iMincí by mohl být kupříkladu:

max(0, floor(ln(pocet_bodu / 1000.) * 15))

Tedy:
-    Za 10k -> 34
-    Za 7k -> 29
-    Za 5k -> 24
-    Za 2k -> 10
-    Za méně než 1k -> 0

Opět budu rád za kritiku... a pokud se ani jeden z nápadů nechytne, už dám asi pokoj. :-D
IceE.

EDIT: Ten 3) nápad by za to asi ani nestál... když už vím jak se top ali domlouvají kdo se jak umístí... hmm
A vymyslet něco, aby se minimalizoval vznik neporazitelných 'koalic' ... no popřemýšlím. :-D

Re: Souboje

Ahoj,

napad 1) ako som pisal na Int8 sa planuje nieco v tomto zmysle
napady 2) a 3) na svete Int8 uz nebude podmienka vitazstva udrzat Superpevnost, ale pevnostné body, podobne ako to bolo na povodnom infinite

Kazdopadne kludne posielaj dalej svoje myslienky, vzdy sa radi nechame inspirovat hracmi, diky :-)

7 (edited by IceExplosive 2016-04-07 15:29:17)

Re: Souboje

No však právě to 2) a 3) je postavené na tom, že budou body z pevností... smile

Proto by to šlo až od Int8 implementovat.

2) By byl bodový bonus k těm bodům co se primárně sbírají z pevností. Šlo by tedy sesbírat pár bodíků navíc i takto z kempů, jinak by pevnosti dávaly běžný hodinový/denní přísun bodů. Jen by to podpořilo boje o GSA kempy, protože by trošku popostrkovaly v hlavním úkolu.

3) Tohle spíš na podporu (podpoření) sbírání bodů i těmi, kteří nemají šanci na vítězství... tedy aby i tak pokračovali v boji, ale opět to je postavené na tom bodovém systému, který bude na Int8.

Re: Souboje

Pre Int8 by som to zatial nekomplikoval, ale do buducna, aby bolo veselsie, sa to moze nejako "okorenit". ;-)

Re: Souboje

Šifry zní zajímavě, ale je to relativně náročné, a hlavně relativně detail :-)
takže pokud, tak né dřív jak za půl roku big_smile

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

10 (edited by IceExplosive 2016-04-19 21:12:39)

Re: Souboje

No náročné... konečně jsem se dostal k sepsání dalších návrhů, tak tu teprve teď postnu skutečně náročné nápady... které by mohly být výhledově nejdříve za rok či dva. smile

Čísla jsou pouhým orientačním nástřelem.

Prvním z nich jsou 'vykopávky'.

4) Př.: Pevnost přičte každou hodinu 1 bod. Pro vítězství je nutné 10k bodů (při 7 pevnostech cca 2 měsíce). Na mapě by se vyhledalo volné místo a spawnulo by se něco jako farma, např 'vykopávka', kterou bude provádět GSA, spolu s velkou armádou na obranu.

Vykopávka bude existovat pouhé 3 dny, během kterých ji musí hráč obsadit totožným způsobem jako farmu. Na pozici, na které bude možné obsazení bude silný turret (jako u kempů), který budou muset zničit a okolo zbytek armády. Pokud hráč obsadí vykopávku a udrží ji po dobu 2-3 hodin získá bodový bonus pro svou alianci. Např.: 500 bodů (3 dny při 7 pevnostech... 1/20 potřebná k vítězství).

Také bych omezil výsadky v nejbližším okolí, aby nenastalo to, že jedna aliance zničí GSA a vzápětí druhá provedla výsadek hned vedle s plnou silou... proto také 'pouhé' 2-3 hodiny, aby aliance museli skutečně svést ten souboj.  Rovněž bych omezil, že zabrat vykopávku by šlo až po 8-12h po spawnutí, aby měli šanci zareagovat i ostatní, ne jen ti co jsou zrovna on-line... ti však mohou zničit GSA a začít se opevňovat.

Pro spestření:

Vykopávka jako taková by nebyla spawnuta na současné mapě, ale jen by se rozeslalo hlášení o jejím výskytu a dalo třeba 24h času, na přípravu jednotek. A dalších 12h na 'přesun'. Jednotky by pak musely být během prvních 24h dopraveny do města a vybrány pro misi, čímž by se uzamkly a nešly využít. Dalších 12h by se 'přesouvaly' k bojišti... tedy ta aliance, která by se účastnila boje by byla oslabena v obraně pevností... rovněž by nemusela mít tušení kolik jednotek posílá konkurence.

Pak by se všichni hráči spawnuli na bojiště. Třeba by to mohla být severní Afrika, která by pro toto posloužila, a do které by se nešlo dostat běžným způsobem. Každé z přihlášených aliancí by se vytvořil tábor, který by stejně jako město nebylo možné napadnout a jednotky, které by tam zůstaly by tak nešlo ničit (kdyby třeba přihlášení neměli možnost dostavit se k PC a hrát...). Tam by byla ta vykopávka... či další pevnost o kterou by se svedl boj a kterou by musela jedna ze stran udržet třeba jen 20-30min a tím získala ony body.

Dalších 10-12h např. se můžou jednotky vracet zpátky do měst, odkud byly vyslány.

Rovněž jak jsem psal jsem pro podporu slabší aliancí... smile tedy doplnění:

Vykopávky by měly různé stupňě obtížnosti a pro získání bodového bonusu, by aliance musela být pod určitou bodovou hranicí:

- Silná vykopávka za 500 bodů dá body komukoliv
- Středně silná za 100 bodů dá body alianci s body pod 5.000
- Slabá vykopávka za 10 bodů dá body alianci s body pod 2.000

V oné severní Africe by pak mohly existovat oddělené oblasti pro všechny 'obtížnosti' vykopávek a případně i zakázat silným aliancím, které ze slabších vykopávek nic nezskají, vstup na toto bojiště, aby to skutečně sloužilo slabším aliancím pro sbírání bodů a pro jejich souboje, které by si mohli užít. smile

11 (edited by IceExplosive 2016-04-19 21:25:11)

Re: Souboje

Druhým pak nová hráčská role.

5) Nová role hráče: 'odpadlík'.

Jedná se o hráče, který by se zaprodal GSA a přidal na jejich stranu. V ten moment by se stal spojencem GSA, na které by již nemohl útočit a ani oni na něj. Ke všem ostatním hráčům, kromě dalších odpadlíků, jež by zůstali v neutrálním stavu, by se stal nepřítelem. Snad by to mohlo trochu popostrčit souboje mezi hráči.

- Expy: Zisk je pro hráče především z GSA kempů. Odpadlík by byl 100% závislý na soubojích s hráči, proto bych mu lehce zvýšil zisk za zničené jednotky a podpořil snahu o pomoc GSA v soubojích.
Aby byly podpořeny souboje, tak bych mu trochu urychlil výsadky. Evakuace by byla stále stejně dlouhá, tedy rychlý výsadek umožní rychlou akci, pokud by např. přiletěl pomoci v obraně kempu nebo pevnosti, ale bylo by stále vysoké riziko, že ho polapí při návratu.

- Přehled útoků GSA: Umožnil bych hráči vidět aktuální útoky GSA (nejspíš jen spawnuté armády, které útočí na obsazené pevnosti, případně i viditelnost všech GSA pod útokem... ale toho by bylo asi zbytečně mnoho). Hráč by tak nemusel překlikávat mezi pevnosti a hledat, zda by se mohl někde připojit ke GSA, ale viděl by seznam útoků, které probíhají... s předstihem bych to nedával, protože by toho šlo zneužít a hráč by tak mohl předem informovat dané aliance.

- Beryllium: V následujícím serveru je tedy připraven nový objekt na získávání Beryllia pro hráče. Toto by bylo nutné nahradit pro odpadlíky. Jelikož ale nevím jak přesně bude implementace vypadat, nemohu podat smysluplné nápady...
Případně by byla možnost dávat hráči bonus Beryllia za ochranu kempů. Každý hráč dostane 2ks za 10 bodů kempu (GSA turretů), které zničí. Co přidat odpadlíkům např. 1ks za každých 100 turretů, které přežijí, tedy přestanou být červení? V tomto případě by se muselo Beryllium dávat velice opatrně, protože mnoho turretů je aktivováno jen projíždějícími hráči atd (tedy např. kontrolovat, zda byl kemp přímo napaden)...
... na druhou stranu by to mohlo přimět hráče tyto turrety opravdu ničit, aby tak omezili přísun Beryllia odpadlíkům.

- Cíl serveru: Protože odpadlíci nemohou získavat body z pevností pro výhru, nahradil bych to něčím jiným... případně prostýmy body pro GSA/odpadlíky... tedy každá pevnost ve vlastnictví GSA by sbírala body stejně jako pro jednotlivé aliance. Množství bodů potřebných pro vítězství by zde muselo být mnohem vyšší, pokud by je GSA sbírali již od prvního dne, a nebo sběr žačít po dobytí první pevnosti.
I tak bych však volil několika násobně vyšší bodovou hranici (nastřelil ji v prvopočátku příliš vysoko) a časem by se doupravovala podle výsledků ze serverů k nějaké optimální hranici.

- Vykopávky: Odpadlík by se mohl účastnit i vykopávek. (Pokud by byly rozděleny podle obtížnosti, tak by bylo vhodné učinit i podobná omezení pro odpadlíky, podle jejich bodů/síly). Každý odpadlík se může účastnit vykopávky. Jeho 'tábor' bude stejně jako pro hráče spawnut a všechny jednotky odpadlíků mohou být umístěny do jediného tábory, aby se jich nemuselo spawnovat příliš. Tento tábor bude na rozdíl od aliančních umístěm těsně u obran GSA, aby měl odpadlík čas na přípravu a případně zakopání (resp. ten přesun jednotek by mohl být pro odpadlíka kratší, aby měl čas předem se připravit na obranu). Pokud do x hodin nedojde k obsazení vykopávky, všechny hráčské jednotky budou odvolány a body budou přičteny GSA za její dokončení.


- Limit odpadlíků: Aby se svět těmito hráči nezaplnil, bylo by nutné nasadit pár omezení. Např.:

   - Odpadlíkem se může stát hráč, který hraje (je registrován) alespon 300 dní (tedy aby to byl zkušenější hráč).
   - Počet odpadlíků bude omezen na 1% z množství hráčů na serveru (či jeho počátku).
   - Pro získání stavu odpadlíka je nutné splnění úkolu pro GSA: tady si nejsem jist, ale mohlo by to být např. dobytí pevnosti (obsazené hráčem) a její předání GSA, nebo ochrana onoho nového Beryllového objektu (opět nejsem si jist, jak bude vypadat, tedy neupřesním to).


Dodatek:

- Vytvoření chatu pro snažší koordinaci odpadlíků pro znovuzískávání pevností.
- Odpadlíky buď udělat vzájemně neutrální a umožnit jim přeposílání surek, nebo je naházet do společné aliance... tím by se ošetřil i onen chat a vztahy s ostatními aliancemi (ne nezbytně sólo hráči... ti by byli neutrální) by byly uzamčeny ve válečném stavu. Takto by i byl omezen počet odpadlíků dle limitu 30 lidí v alinci... pokud jsem ten limit dobře postřehl.
- Případně možnost 'přebrat' zbytky z GSA kempů. Toto musím dovysvětlit, ale bylo by to velmi složité na implementaci... tedy nepředpokládám, že i kdyby se odpadlík vytvořil, přišel by i s tímto. smile

Aktuálně se běžně stává, že tu hráči kempy nechávají s mizivou obranou a silou (nápad č.2 'šifry' by to mohl odstranit), ale i tak bych umožnil odpadlíkům 'sbírat' velmi slabé GSA jednotky. Odpadlík by tak měl možnost lehce urychlit výzbroj jednotek, protože se dá očekávat, že bude mít mnohem vyšší ztráty. Přesná podoba mě nenapadá, protože aktuálně mě nenapadá ani slušné programové řešení (ačkoliv neznám source infinita, tohle by bylo složité asi v čemkoliv smile)... tedy je to jen dodatek na závěr. smile

K odpadlíkovi by toho bylo potřeba dopracovat ještě spoustu... je to tedy jen 'základní koncept'.

Opět budu rád za zhodnocení návrhů a konstruktivní kritiku a ano vím, že toho je hodně na práci, takže jak jsem psal... pokud by se Infinitum udrželo dalších pár let, třeba by na toto byl čas a vůle... v dohledné době to opravdu nečekám. smile

Re: Souboje

Zdar, budem to študovať smile

Re: Souboje

Any movies is normally outstanding. You've gotten a lot of particularly as good writers and singers. Document prefer you will the best quality about financial success.    Crawley Accountants

Re: Souboje

I definitely enjoying every little bit of it. It is a great website and nice share. I want to thank you. Good job! You guys do a great blog, and have some great contents. Keep up the good work.
https://www.minds.com/blog/view/1004103938875891712
https://www.evernote.com/shard/s497/sh/ … 89d3c121c2
http://corneey.com/w3i3JA

Re: Souboje

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to start my own BlogEngine blog now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a fine example of it.
physicals for sports near me

Re: Souboje

What a good blog you have here. Please update it more often. This topics is my interest. Thank you. . .
pooper scooper service Frisco

Re: Souboje

his is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the leisure here! Keep up the excellent work.
https://www.ted.com/profiles/15738433/about

Re: Souboje

wow, great, I was wondering how to cure acne naturally. and found your site by google, learned a lot, now i’m a bit clear. I’ve bookmark your site and also add rss. keep us updated.
http://www.kzncomsafety.gov.za/UserProf … fault.aspx

Re: Souboje

Thanks to its great combination of selection, service and low prices, Amazon has more than 244 million active customers. However, most shoppers do not know all the ways to find even better deals offered by the web's leading retailer. How to Save Money on Amazon

Re: Souboje

Should there be another persuasive post you can share next time, I’ll be surely waiting for it.
buy youtube views

Re: Souboje

I must say, I thought this was a pretty interesting read when it comes to this topic. Liked the material. . . . .
làm bằng cấp 3 có học bạ

Re: Souboje

I definitely enjoying every little bit of it. It is a great website and nice share. I want to thank you. Good job! You guys do a great blog, and have some great contents. Keep up the good work.
<a href='http://google.com/'>facebook</a>

Re: Souboje

Hey, great blog, but I don’t understand how to add your site in my  reader. Can you Help me please?
mens socks

Re: Souboje

Thanks for Nice and Informative Post. This article is really contains lot more information about This Topic.     The Top Hints

Re: Souboje

You make so many great points here that I read your article a couple of times. Your views are in accordance with my own for the most part. This is great content for your readers.     SMM panel