1 (edited by Freshmeat 2015-02-28 11:04:42)

Topic: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Trochu zpetne vazby nikdy neuskodi.

Predne poprosim - kritizujte konstruktivne! Vykriky typu "je to debilni" nikomu nepomuzou. (Kdyz se vam neco nelibi, je rozumne vysvetlit proc a pripadne treba navrhnout reseni).

Pokud vas nic nenapada, tak par orientacnich otazek:
- bavi vas branit si pevnost proti GSA?
- meli by byt utoky casteji?
- ma byt vice utoku naraz?
- maji byt utoky silnejsi/slabsi?


Jakekoliv dalsi pripominky, postrehy?

Nemusite psat jen kritiku, potesi i prispevek typu "libi se mi to, nic bych nemenil".

(Obecne je se zpetnou vazbou problem, ze ti co jsou spokojeni nemaji potrebu se vyjadrovat.. my pak akorat dostavame kritiku a mame zkreslene predstavy o tom, jestli neco delame nebo nedelame spravne)


A nez se rozbehne diskuze spatnym smerem - cile utoku jsou vybirany priblizne nahodne. Cim vice mate pevnosti tim vetsi by mela byt sance ze utok pujde proti nektere vasi pevnosti. Aktualni ochrana pevnosti se (prozatim) nezohlednuje (tj. pravdepodobnost ze utok pujde na vasi nejlepe chranenou pevnost je stejne jako ze pujde proti nejhure branene pevnosti).

If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... I am become Death, the Shatterer of Worlds.

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Chci toho napsat víc, tak snad to bude mít hlavu a patu :-)

- bavi vas branit si pevnost proti GSA?
Vcelku ani ne, je to vcelku pasivní záležitost. Mít tam veže a nějak to dopadne. Leda pokud člověk postřehne, že se to vůbec něco děje, může tam teoreticky poslat pár jednotek, ale proti té salvě mechů nemají moc efekt. Navíc z toho není žádný profit.
NEZNAMENÁ ŽE JSEM PROTI ÚTOKŮM GSA viz. dále

- meli by byt utoky casteji?
No, začal bych spíše z otázkou jestli by vůbec měly být. ANO, myslím že by měli. Je to zpestření hry. Je to neznámá se kterou musí aliance počítat nenechávat pevnosti málo chráněné ( nebo pak počítat s tím že o ně časem přijdou)
Častěji? No, já bych řekl spíše pravidelněji. Jednorázové oznámení přijde útok, má za efekt jenom to, že si aliance dovezou na pevnosti jednotky a myšlenka o dva řádky výše postrádá efekt. Kdyby útoky GSA byly cca 1-2 náhodně každý den, s  tím, že na jednu pevnost může zaútočit znova až například po 72hodinách od posledního útoku, a zárověn že na každou pevnost bude jeden útok minimálně každých 14 dní, bylo by to mnohem zajímavější.
A také by to chtělo alespoň trochu ovlivnit volbu na které pevnosti útočí. Když 5 z 5 útoků na spojence (1xCSL,3xOvce,1xWIK) vypadá to divně (nijak nenapadám to že to není náhodné, jednou jsem hodil na virtuální kostce s 314 tisíci stranami číslo 1 big_smile, takže skutečně je možné vše big_smile)

- ma byt vice utoku naraz?
Klidně, otázka jestli je dobré aby šlo naráz třeba 3 útoky na 3 pevnosti jedné ali... Ale na různé ali proč ne :-)
Podbod k předchozímu odstavci: Ješte by mohlo být zaveden jednou za čas (4-6 týdnů), masový útok GSA na všechny obsazené pevnosti zárověn :-)

- maji byt utoky silněší/slabsi?
Aktuálně je síla útoku určena jednotkami které se seběhnou z campů z okolí. (které pak navíc jsou prázdní, takže je stačí zničit pár jednotkami)
Myslím že by nebylo naškodu, uměle vytvořit několik úrovní síly útoků, třeba 5, a aby síla útoku na pevnost byla náhodně 1-5.
Síly útoku by samozřejmě ješte mohly/měli mít rozmezí, aby to nebylo tak paušální. Například (součty celkem, čísla zcela smyšlená, jde jen o představu možnostech systému)
lvl1 - 30k mechů 100k tanků 50k lodí
lvl2 - 300k meců
lvl3 - 250k mechů 500k tanků 500k lodí
lvl4 - 1,5M tanků 1,5M lodí 15M aut
lvl5 - 1M mechů 2M tanků 2M lodí 30M aut

A tyto jednotky, by se mohly ,,jednoduše´´ objevit ve vzdálenosti například 50 polí od pevnosti ( v kruhu) 10 minut čekací doba na spozorovaní a reakci hráčů ( né jako u výsadků, normálně se při napadení hejbou a střílí) a pak se všichni hnou smerem střed pevnosti

No snad, jsem na nic nezapoměl :-)

P.S. trochu off topic: plně kvituju na omezení síly jednotek na campech, ale jednu vyjímku bych zavedl, a to na čistě mech campech ( typ 25k ,25k, 50k, 100k mechů)
Tenhle camp je koncipován na zničení pomocí aut a pro ně není jednotka o 100, nebo i 146k ( co jsem viděl zatím nejvíc) mechů problém, ty malé mechy se sundaj hned a pak už je to jen o delším pronásledování auty. V tomhle případě omezení na 60k narušuje myšlenku campu :-) ( když, tak by se mohlo třeba omezit na 120k )

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

- bavi vas branit si pevnost proti GSA?
Bavilo mě to jednou, když byly hromadné útoky na pevnosti v několika vlnách, ale proti zakopané obraně (když tu pevnost někdo chce bránit) je to jenom směšná potrava pro děla.

- meli by byt utoky casteji?
Těžko říct zažil jsem to jenom jednou, kdy jsem byl u toho na evropě1 bylo to fajn zpestření. Na evropě2 něco proběhlo (podle pošty) chvilku byl povyk (debata o snížení berylka a domyšlení, že práce hackerů vyvolá odvetu GSA znovu ožila), ale nakonec jsem si toho skoro nevšimnul a to jsme přišli o pevnost, takže jsem postřehl jenom jeden útok big_smile A o dalších nemám tušení.

Další odpovědi na otázky jsou momentálně bezpředmětné, pokud to probíhá náhle a tajně a vlastně ani nikdo neví, že něco proběhlo nebo probíhá, kromě toho, že přijde jakoby pošta o akci co se stala...

K Trolanovi a jeho návrhu: něco na tom bude je to i trochu promyšlené, ale pokud GSA bude umět dobýt pevnost jenom mamutí přesilou, tak je to zbytečné vůbec bránit a lepší by bylo ji opustit a pak možná dobýt. Jestli za to ta pevnost vůbec bude stát. Ale pevnosti jsou to jediné o co se tu vedou války a vznikají konfilkty.

4 (edited by Trolan 2015-03-02 14:07:06)

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

add richelie
,,Další odpovědi na otázky jsou momentálně bezpředmětné, pokud to probíhá náhle a tajně a vlastně ani nikdo neví, že něco proběhlo nebo probíhá, kromě toho, že přijde jakoby pošta o akci co se stala...´´
Ano, to je pravda, chtělo by to aby pak systém posílal zprávu že se něco stalo jako global HZ, nebo alespoň alianci na kterou bylo útočeno

,,K Trolanovi a jeho návrhu: něco na tom bude je to i trochu promyšlené, ale pokud GSA bude umět dobýt pevnost jenom mamutí přesilou, tak je to zbytečné vůbec bránit a lepší by bylo ji opustit a pak možná dobýt. Jestli za to ta pevnost vůbec bude stát. Ale pevnosti jsou to jediné o co se tu vedou války a vznikají konfilkty.´´
Myšlenka je, aby GSA pevnosti nedobyla, pokud budou dobře chráněné ( řekněme 1Mvěží+), ale poškodí je a hráči musí doplnovat. GSA by mělo dobýt pevnost jen pokud bude málo chráněná - tedy stejný efekt jako kdyby zaútočilo pár jednotek jiných hráčů :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

add Trolan?
Jediná efektivní zbraň GSA jsou mechové a to jenom kvůli dostřelu nejlépe když spíš a auta sedí na bobku ostatní jednotky i přes své počty jsou jenom potrava pro děla. Pokud by byl svět spravedlivej aliance vyrovnané každá s 1-2 pevnostma. Tak většina vojsk bude na pevnostech, pokud bude efektivní obrana jenom to naplnit věžema a zbytek jednotek jenom blbě koukat, jak je kosí mech nemá cenu tam vůbec něco nechávat. Pokud útok GSA bude dělat velké škody bude efektivnější mít na pevnosti minimum jednotek a posléze si jí obsadit s mnohem menšíma ztrátama. Pokud to bude jenom směšný útok, budu mít v poště spam a v událostech, že něco proběhlo, ale čert ví co.

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

add Richelieu :-)
Ano, mechové GSA jsou rozhodně nejnebezpečnější jednotka kvůli dostřelu :-) Ale když se k nim přidá pár set tisíc lodí a tanků, rozhodně nejsou k zahození. Ono než sestřlíš 2M tanků GSA, pořád zabere dost času :-).
Píšeš že zbytek jednotek tam bude jen koukat jak je kosí mechy. No, ale pouze za předpokladu, že tam postavíš jednotky a nedáš před ně další veže, nebo mechy. A pokud nedáš, tak ti spíš velmi rychle přes noc odstřelí jednotky jiný hráč.

Ono se předpokládá, že většinu jednotek na pevnosti budou veže. se podívej jak jsou těd bráněné pevnosti. v 90% případů JEN veže. Ale to nebrání, aby se ostatní jednotky nezapojili, když z veží uděláš kolečko (například viz. Waršave, než jsme to zkondenzovali) a do něj můžeš libovolně nacpat zakopané tanky/lodě/mechy, které budou slušná podpůrná palebná síla proti lodím a tankům GSA, zatímco GSA, která se drží na hranici dostřelu k první jednotce se k jednotkám uvnitř vůbec nepřiblíží :-)

A nechávat tam malé množtsví jednotek se nevyplatí, když se podíváš, tak aktuálně všechny jednotky co dobyjí pevnost, se nasáčkují dovnitř, a ješte navíc okolo vyrostou další campy (víden/bratislava/lubjana například) takže pak musíš ješte VĚTŠÍ množství GSA sundat a navíc ješte přijdeš o výhodu zakopání a obrané pozice :-)

Infinitum hraji od C2. Dále jsem hrál  C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Bývalý člen Českých rytířů, nyní vůdce a zakladatel CSL
Moje motto: ,,The Rains of Castamere´´ Kdo nechápe, má smůlu :-)
I play infinitum since 2012. i was in worlds C2, C4, C7, C9, E1, B2, I1, I5, I6. Formal member of alliance ,,Čeští rytíři´´. Now i am a leader of ,,Československá legie´´
My motto: ,,The Rains of Castamere´´

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Ano budeme bránit pevnost kde nám způsobené ztráty udělají škodu 50M ocele atd. Když nám ta pevnost hodí 1M denně, když je to ta lepší. Nebo ji necháme obsadit a pak si ji zabereme lepší taktikou za 2 mega ocele...Pokud by pevnosti nepřidávali třeba garážová místa, rychlejší stavbu, větší kapacitu letiště nebo letecký přesun jednotek z místa na místo není tak lákavé ji tolik bránit.

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Tak se taky trochu vyjádřím na útoky GSA.

-Baví vás bránit si pevnosti?
Naše ali se na něj hrozně těšila.. bohužel přišel až když jsme letěli na Island takže jsme z toho nic neměli. Každopádně mě i mé ali se nápad velmi líbil. Bránit pevnost jsme chtěli, ačkoliv je pravda že k bránění mnoho důvodů není. Pevnost přecijen nedává zas tak moc surek, aby se vyplatilo ji nějak extra bránit. Nicméně pro nás to bylo zkrátka spestření a též hrdost nenecháme si přeci nic brát bez boje...
Myslím že by se GSA určitě mělo snažit si své pevnosti chránit a brát je zpět. Možná by nebylo zlé za ztracenou pevnost něco provést alianci, která ji ztratila... Možná je to trochu zlomyslné, ale jde přecijen o GSA big_smile.  Takže já bych třeba stáhnul produkci farem o 25% na tři dny jakožto demoralizaci za zničenou pevnost.. Nebo třeba rychlost výroby jednotek či něco takového. Hádám že proti něčemu na tenhle způsob by se každý snažil bránit a každou ali by to nutilo si dobře spočítat co jsou schopni bránit a zabrat.
Samozřejmě bych též nebránil kdyby pevnost přidávala něco navíc kromě surovin... Já osobně bych dal z pevnosti nějakej bonus typu 5% útok tanků aliance.. Proč? no je to přeci GSA určitě mají super technologie a ty by se mohli skrývat právě v pevnostech... Hádám že takovéto bonusy by byli pro všechny mnohem větším lákadlem než suroviny a pro zábavu bych je nikde neuváděl věděl by je jen ten co by měl pevnost. Aneb trocha překvapení nikdy neuškodí smile (ztráta pevnosti = ztráta bonusu)

-Měli by být útoky častěji?
V tomhle bodě bych to viděl asi podobně jako Trolan.. s časy a limity lze hýbat vyzkoušel bych to ve hře jak to budou lidé zvládat a upravil dle odezvy většiny...  smile

-Má být více útoků naráz?
No vpodstatě by mohlo být. Rozhodně by bylo nepříznivé kdyby šli dva útoky na jednu ali, ale život není fér.. já bych to klidně nechal ať si útočí náhodně na co chtěj.. čím víc pevností tím větší riziko... samozřejmě by to bylo nepříjemné ale s tím už pak holt musí každý počítat...
Pokud by však měli být vyloženě zároveň tak jsem pro jen v případě že se vyřeší funkčnost ovládání jednotek při zatížení servru.. (viz Island ono když se člověk snaží dát 10 minut příkaz jednotkám a oni stále jedou původním směrem kam je člověk posílat dle vývoje situace nechce tak je to trochu naprd... big_smile ) Takže pokud bude zaručena plynulost a ovladatelnost hry nevidím žádný prolém ani v útoku na všechny pevnosti... smile

-Síla útoku + zbíhání jednotek
Co se slejzání jednotek z táborů týče nejsem proti. Přecijen nějaký profit pro všímavé hráče by být mohl je to trochu mrchožroutské ale na druhou stranu i jen holé tábory nejsou zadarmo ani né tak silou věží na táboru ale spíše ostatními hráči... Holý tábor se líbí všem, ale né všichni jsou spojenci smile
Pokud by však měli být útoky časté pak bych nechával jednotky se vysazovat. Důvod proč, je jednoduchý.. pokud by se jednotky zbýrali z táborů mnoho by jich zanedlouho na mapě nezůstalo a nebylo by na čem expit... Druhou možností by bylo zvýšit výskyt táborů.. hádám že tohle už by se dalo pořašit až za chodu ve hře... či udělat nějakou kombinovanou alternativu.
Sílu útoků by šla přes paušál jak navrhoval Trolan výše... to by bylo asi nejslepší... Možná bych tam jen navíc zařadil ještě nějaký faktor dle síly aliance... jakože na silnější ali by jeli špíše silnější útoky ale možnost vysypání nejsilnějšího útoku i na slabší ali bych ponechal... jen bych tam trochu zahašil s % šancemi smile
No a nakonec mě tak napadlo to spojit.. nechat útok z táborů... třeba jednou za čas by zaútočili všechny tábory v určitém okruhu od pevnosti... Každý by si pak jistě rád udržoval čisté okolí a pak častěji ty paušální co by se vysazovali...

No snad jsem nezapoměl na nic co mě napadlo a třeba to bude aspoň trochu k něčemu...

9 (edited by Kahan 2015-04-30 16:10:29)

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Jestli se můžu zapojit, tak bych rád řekl ANO!
1)výkon serveru by se měl co nejrychleji zvýšit (nebo je možný že 100 armád v dohledu vysílá tolik informací, že to moje připojení nestíhá?)

2)Síla GSA
Určitě by mi přišlo adekvátní, kdyby byl odpor GSA přímo závislý na síle hráčů v oblasti ;) tj města v okruhu x polí + města hráčů aliance která drží město v daném státě+třeba letecky posily podle síly útočníka :D
Opravdu se mi nelíbí když de nepřítele porazit tím, že ho přefarmim a přijedu do bitvy v poměru 10:1 - takovej nepřítel je prostě až moc blbej :D Já bych držel třeba výhodu hráčů nad gsa do 1.3:1 s tím že by se ty jednotky někde opodál rozbalovali, než by se zapojili do bitvy, aby hrála větší roli strategie i v boji (a nemyslím tím poslat kopii útoku, ale nějakou standartní útočnou kombinaci)
GSA by na pevnost mohla útočit když tábory nasbírají dostatečnou sílu aby zaútočili (podle síly držitele pevnosti)+ nějak zhruba pravidelně letecky a zase sílu, která je úměrná produkcí vlastníka a měst ve státě, aby to byla sranda...
Taky by nebylo od věci, kdyby náhodná aktivita GSA byla větší, víc průzkumníků, agresivnější tábory (hlavně když se někdo prostě nakýbluje vedle tábora, nebo když padnou všechny jednotky. To by měl tábor začít pálit na všechny hráče v dosahu)

3) nápad s tím že by pevnosti dávali bonus který by znal jen držitel pevnosti se mi zamlouvá

4) přehlednost seznamu farem - opravdu akutně mi chybí informace o tom kterému městu jaká farma dodává :D Umím si představit že většina hráčů si na to třeba nestěžuje, ale mám tři města a potřebuju poznámkový blok a hromadu klikání, abych měl přehled která města čím přizásobuju

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Paráda. Včera jsem sledoval útok GSA na pevnost. Šlo to na Vídeň a pak hned Bratislavu. Tu první vlnu neubránili, GSA obsadili pevnosti. Byl to fakt masivní útok a chlapci neměli dostatečnou obranu. Príma zkušenost. Rychle jdu dělat věže, aby nam gSSa nesebrali těch pár ušmudlaných pevnůstek ze kterých teče vcelku hovno...
Ale celkový dojem dobrý. Dá se to ubránit. My jsme si Budapešť ubránili... A trochen vyexpili jednotky 😊

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

Tak včera jsem se pokoušel ubránit Berlín. Až přijdu večer z práce, tak se pokusim spočítat kolik se toho na nás sesypalo. Ale je riderů byly miliony, viděl jsem jednotky čítající i 250k kusů a bylo jich mraky. O skimerech, tancích a meších nemluvě...
Dobrá zkušenost. Doporučím klukům z ali, aby se vysrali na obranu pevností. Takové přesile se bránit nedá. To je rozumnějši si jí zase dobýt zpátky. Nicméně už beze mě. Přišel jsem o vše, co jsem týdny pracně vyráběl. A zase čekat další týdny mě nebaví. Takže to klukům nasdílím, naklikám do fronty  a pak ať si s tím dělají co chtěj. Momentálně tato hra pro mě ztratila kouzlo přitažlivosti. Takže se na nějaký čas rozloučíme. Jen je škoda toho inženýra a plukovníka, že je nevyužiji až do konce pronájmu. Zatím páček pánové vývojáři a pro příště vám přeji více štěstí při nasazování počtu GSA jednotek. Třeba otrávíte méně lidí...

Re: Jak se vam libi GSA utoky na pevnosti?

мето109.2сказBettМалаВелиЖарорассГонсsselЧижопереJongJohnНечкMicrArthSkarписаРоссрекоЦелл
ЗубоRobeValiBR22StriActiCaptcucuпроцКазасертГордErleполеXVIIShamDiadFlaxPaleБасоНемиFywe
сертБабиАкулобелmatcSunnSeveLangThraavanЛурьОконстихЗаничитаАнисAlphAdioChriCollфиксMati
KoffКарсRobeSincMichDisnНовоBrucПерцPhilчистСандКлимHappZoneТараMiyoАПетHappZoneпрофRond
ZoneNasoFuxiHappDaviBillморяавтоунивGentсборХохлназвEdgaПанкGrahКура1278БутыMetaКурсКрас
BriaСоде1953факуПисаStefНачаСБВемесяклейбежеZanuBALTThisHenrакадSummZS-0PolaCrocВладРосс
JameBlauПобеклейнаблIrelVali1080SwarрабоTrefEuroпазлАгафДебоJeweWinxАлекClorStilНг-2Here
ЛитРТроиWindСтажAgatqбдтЛихаAgonБелоСодеKahlШостМельсценновоBeatотсюВороPatrSomeДегтПетр
десяfateBeasTracфильВикуслужВолоспецвозрТитоСухоEricТараNazaВиноКузьDudeязыкдженначаЧерн
БарыКолеЧетвСодеавтоцветдетьмесямесямесяAnatвыруDizzВольПланСвежавтоКрепродиСавиЛурьPast
tuchkasавтоwwwe